ריהוט

מטבחים קלאסיים

מטבחים קלאסיים הם מטבחים משגעים שתופסים תאוצה גדולה בעשור האחרון ומופיעים בתצוגות מטבחים רבות בעולם כיום. מטבח קלאסי הוא מטבח ייחודי שאינו נוטה אל סגנון ספציפי אחד, האופי הקלאסי שלו מתאפשר על ידי שילוב בין המודרני אל הכפרי. טיפ קטן יהיה שלא כל נגר יכול לעצב לנו מטבח שבאמת יהיה בעל אופי קלאסי, מעצבי מטבחים ואדריכלים מתמחים בעיצוב פנים ולכן ברוב המקרים יציגו מטבחים קלאסיים ברמה יותר גבוהה.

אופי המטבח: מטבח קלאסי שאינו רק סמל לפאר והדר

פעמים רבות כבר נאמר שלמטבח אנו מקדישים את תשומת הלב המירבית בעיצוב הבית. אומרים יצירה בפני עצמה שאמורה לשדר יופי הדר וגם מקום חם ונוח. יחד עם זאת עליו להתחבר לסלון ולהפוך ליחידה אחת. עיצוב מפואר של מטבח שאינו משאיר תקציב לעיצוב הסלון חוטא לאווירה של כל החלל. מה בא קודם? הדר ויופי? או עיצוב כיחידה הנפרדת מסך כל החלל?

כאשר אני מעצבת מטבח בחלל של דירה אני מתייחסת לסך כל המתרחש בחלל האירוח: מערך ישיבה בסלון, צבע הריצוף, צבע הריפוד של הסלון, חיפויים על הקירות, כמו גם מיקום ואופי פינת האוכל.
כל אלה מאפשרים לקבוע את אופי המטבח. בנוסף חשוב מאוד בעיני להגדיר את הצרכים האישיים של בעלי הבית בכל הנוגע למטבח שלהם ולהתאימו לאופי חייהם. האם מארחים הרבה בבית ? מזמינים את המשפחה לארוחות שישי ושבת? את מי מזמינים: חברים או משפחה?
האם באמת כל המטבחים שמציעים לנו הולמים את הלך הרוח של החיים בבית שלנו? צריך גם לחשוב על הרגלי החיים שלנו: למשל , אם אנחנו לא מסודרים מאוד, לפעמים כדאי להשאיר חלקים לא נראים שמרשים לנו ל"שמור" על הבלגאן. הרי בסופו של דבר ה"בלגאן" הסירים על הכיריים, הכדים של השמן קערות מלאות בפירות, לבשלנים שבינינו זהו המטבח האמיתי.
אנחנו אוהבים משטחי עבודה גדולים כדי לפרוש הכל לפנינו, לפזר שמן ותבלינים ,שבדרך כלל גם נוטפים על הדלתות.

עיצוב מטבחים קלאסיים

מטבח שחור או לבן בוהק על רצפה בוהקת באוף אוויט יתקבל כמו במראה. אולי עוצר נשימה ביופיו אך אולי מאוד לא פרקטי בהתנהלות היום יומית. למרות העיצוב הכל כך קלאסי.
לא פעם מפספסים את העיקר. לעיתים קרובות אנחנו בוחרים בטרנד האחרון, בלי לחשוב איך יהיה לחיות בצבעים אלה ביום-יום ועוד יותר לאורך הזמן. וחשוב מאוד לשים לב שאפשר לעצב לנו מטבחים קלאסיים ייחודים ועדיין לשמור על פרקטיות.

מיבחינתי שילוב בין צבעים או טקסטורות ,כמו דמוי פסים או שילוב של הדפסים עדינים בתוספת צבע חלק יכול לתת את האוירה הרצויה למטבח שהוא גם מפואר וגם פרקטי.

עיצוב של מטבח קלאסי במקרים רבים יעשה שימוש בנגיעות עיצובי ברזל למינם ובעיצוב "מרובע" שכזה. מטבחים קלאסיים רבים עושים כמובן שימוש בעיצובי עץ – דבר שמאוד מומלץ.

Related Posts